אפיקים – יציאה ממעגל העוני באמצעות חינוך והשכלה

גישה ייחודית המעניקה לנוער בסיכון ולמשפחותיהם סיוע תמיכה וליווי

אנו זקוקים לתמיכתכם

אודותינו

אפיקים מעניקה לילדים בסיכון בישראל ולהוריהם כלים שיאפשרו להם לצאת ממעגל העוני, על ידי חינוך והשכלה, אפיקים מפעילה מרכזי למידה ומעניקה ארוחות חמות לילדים, העצמה להורים, ליווי ותמיכה לבוגרים בהמשך החיים בצבא ובעבודה כאזרחים עצמאיים, יצרניים ותורמים.

הצטרפו ליותר מ-100 גופים, קרנות וחברות שונות שתומכות בפעילות העמותה

למה לבחור באפיקים?

למה אפיקים?

לדאבוננו, מעגל העוני בישראל ממשיך לגדול וילדים רבים במדינה חיים מתחת לקו העוני. ילדים אלו חיים במצבים של עוני קשה וכתוצאה מכך נאלצים להתמודד עם רעב, מחסור, חוסר ביטחון וייאוש.

באמצעות התערבות ועזרה מידית הילדים ומשפחותיהם יכולים להינצל מהמצוקה הקיומית, לשפר את תנאי המחייה שלהם ולצאת ממעגל העוני. אפיקים מציאה תוכנית בעלת מודל ייחודי דו-כיווני שעובדת הן עם הילדים והן עם הוריהם לאורך זמן, ומספקת להם את הכלים הדרושים כדי לצאת ממעגל העוני ולתת לילדים תקווה להצלחה.

המטרה של אפיקים

התכניות שלנו

התכניות שלנו מותאמות לרמות גיל וצרכים שונים של הילדים והנוער שמגיעים אלינו, וכוללות גם בית ספר להורים ותכניות לליווי בוגרים להצלחה עד לסיום לימודים גבוהים.

מירוץ אפיקים - ריצה למען האחר

מירוץ אפיקים - ריצה למען האחר

מירוץ אפיקים RUN4AFIKIM הוא מירוץ השליחים החברתי הארוך ביותר בעולם. מדי שנה משתתפים עשרות ספורטאים מהארץ ומהעולם במרוץ שליחים של שלושה ימים מירושלים לאילת. המירוץ מתקיים כבר 7 שנים ומדי שנה מתווספים עוד ועוד רצים חדשים.

כל אחד מהרצים והרצות מקבל חסות על מנת להשתתף במרוץ וכל התרומות משמשות להמשך התוכניות של אפיקים. המסלול עובר בכמה מהאתרים הנופים היפים ביותר בישראל. במהלך הריצה המשתתפים נפגשים עם קבוצות של ילדים אפיקים.

הפעילות שלנו במספרים

1
ילדי אפיקים
1
ילדי עולים
1
ארוחות חמות
1
כרטיסי מזון וביגוד
1
מחשבים ואמצעי למידה טכנולוגיים
1
הכשרות להורים
1
בוגרים משרתי צבא/שירות לאומי