מרכזי אפיקים

אפיקים פועלת בירושלים, לוד, קריית מלאכי, קריית שמונה ונתניה. המשרד הראשי של העמותה ממוקם בירושלים.

פריסת הסניפים:

אפיקים קריית שמונה

קריית שמונה היא העיר הצפונית ביותר בישראל, הממוקמת בסמוך לגבול עם לבנון. מיקומה הפך אותה ליעד להתקפות מצד שכנים עוינים ומרחקה מהמרכזים הכלכליים של ישראל הופכים את התפתחותה הכלכלי לאתגר עבור תושבים רבים.

אנו גאים בכך שמרכז אפיקים בעיר פועל מאז שנת 2006 ומסייע לילדים ומשפחותיהם.

אפיקים קריית מלאכי

הרוב המכריע של ילדי אפיקים בקרית מלאכי הם ילדייהם של עולי אתיופיה. בתיהם נמצאים בלב שכונות מורכבות, ועל כן אפיקים השקיעה שנים רבות בהקמת מרכז המהווה בית חם ומעצים לצרכיהם של ילדים ובני נוער, למקום של תקווה ושמחה.

אנו מספקים ארוחות חמות, שיעורי עזר, פעילויות ספורט ומוסיקה. מרכז אפיקים הפך למרכז הדגל שלנו ומודל למרכזי אפיקים אחרים ברחבי הארץ.

תכנית אפיקים קריית מלאכי הייתה הראשונה שהוסיפה תכנית טיפול רגשי לנוער בסיכון כמו גם הראשונה שסיפקה קייטנה שנתית דוברת אנגלית בהנחיית סטודנטים אמריקאים.

אפיקים לוד

מרכז הלמידה אפיקים בלוד, המשמש ילדים בחטיבת הביניים והתיכון, ממוקם בשכונת גני אביב, המאוכלסת בעיקר על ידי תושבי ברית המועצות לשעבר.

כל צעיר כאן משתתף בסדנאות טיפול רגשי בנוסף לתכנית החינוכית. טיפולים אלה ידועים ביתרונותיהם בפיתוח אחריות, ביטחון, מנהיגות וכישורים בינאישיים אחרים.

אפיקים ירושלים

אפיקים ירושלים מונה 10 מרכזים בירושלים בשכונות גילה, רמות, לב שיער, פסגת זאב ותלפיות.

המכנה המשותף בין כל עשרת מרכזי אפיקים ירושלים הוא מאבקן של המשפחות שמגיעות אלינו, המתמודדות עם קשיים כלכליים, חברתיים ומשפחתיים. הילדים מתמודדים עם אתגרים קיומיים חינוכיים וחברתיים רבים והמרכזים מהווים עבורם מרכז חם המספק להם טיפול הוליסטי.

מרכזי אפיקים בירושלים זכו להוקרה והכרה ממשרדי החינוך והרווחה בעירייה ואפיקים מוצגים לעתים קרובות כמודל לחיקוי לאחרים.

אפיקים נתניה

בספטמבר 2020 פתחנו את המרכזים החדשים ביותר בשכונת שפירא בבית הספר תמר אריאל, בו לומדים כ -1,400 תלמידים, מתוכם 250 בני העדה האתיופית ו -300 עולים חדשים מצרפת. בקרב העולים החדשים בעיר חלה עלייה ניכרת בבעיות לימודים ורווחה, ואפיקים נכנסה לפעולה בהקניית כלים להשתלבות בני הנוער בחברה הישראלית.

אנו זקוקים לתמיכתם

נדיבות, אהבה, שמחה ואושר - אלו המתנות שהילדים מקבלים במרכזי אפיקים. שלא לדבר על תשומת לב, מילה אוהבת, אווירה מנחמת אחרי יום לימודים מתיש, תשומת לב לכל פרט וכמובן ארוחה חמה.